https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-na-jihu-moravy-loni-ulozila-334-pokut-za-15-2-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP na jihu Moravy loni uložila 334 pokut za 15,2 milionu Kč

27.6.2018 00:40 | BRNO (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí loni uložila pokuty za více než 113 milionů korun, je to o 17 milionů méně než v roce 2016. Vydala 2655 pravomocných pokut, nejvíce jich bylo za chybné nakládání s odpady, a to 897. Jednu z největších pokut, dva miliony korun, dostala Správa železniční dopravní cesty za nepovolené kácení. / ilustrační foto
Česká inspekce životního prostředí loni uložila pokuty za více než 113 milionů korun, je to o 17 milionů méně než v roce 2016. Vydala 2655 pravomocných pokut, nejvíce jich bylo za chybné nakládání s odpady, a to 897. Jednu z největších pokut, dva miliony korun, dostala Správa železniční dopravní cesty za nepovolené kácení. / ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Jihomoravském a Zlínském kraji loni udělali 1962 kontrol, při kterých uložili 334 pokut za zhruba 15,2 milionu korun. Nejvyšší pokuty, celkem za 900.000 korun, inspekce na jihu Moravy pravomocně uložila společnosti Zucca, a to za provoz bioplynové stanice Velký Karlov. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekla Jana Antonínová, která je pověřená řízením brněnského inspektorátu ČIŽP.
 

"Loni jsme provedli v průměru 47 kontrol na inspektora. Nejvíce pokut jsme uložili v oblasti odpadového hospodářství a ochrany vod," uvedla Antonínová. V čele brněnských inspektorů je od začátku tohoto roku, od 1. července se ředitelem stane Tomáš Augustín, který vyhrál výběrové řízení.

V Jihomoravském kraji loni provedli inspektoři 1337 kontrol a uložili 241 pokut zhruba za 11,3 milionu korun. Ve Zlínském kraji šlo o 625 kontrol a 93 pokut celkem za 3,9 milionu Kč.

Nejvyšší pokuty vyměřil brněnský inspektorát firmě Zucca za provoz bioplynové stanice Velký Karlov na Znojemsku. "Sankce 500.000 a 250.000 korun dostala společnost za opakované úniky skladovaných látek a jejich mísení se srážkovými vodami. Uloženy jí byly následně ještě další pokuty ve výši 50.000 a 100.000 korun za neplnění nápravných opatření," uvedla Antonínová. Doplnila, že firma letos od inspektorů dostala další pokutu za 300.000 Kč za provoz zdroje znečišťování ovzduší bez povolení, další pokuta za 100.000 Kč za loňský rok se pro tuto firmu stala pravomocná letos.

Druhou nejvyšší pokutu 300.000 korun loni dostala znojemská firma Laufen CZ za vypouštění vápenného kalu do veřejné kanalizace Znojma.

Česká inspekce životního prostředí loni uložila pokuty za více než 113 milionů korun, je to o 17 milionů méně než v roce 2016. Vydala 2655 pravomocných pokut, nejvíce jich bylo za chybné nakládání s odpady, a to 897. Jednu z největších pokut, dva miliony korun, dostala Správa železniční dopravní cesty za nepovolené kácení.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist