https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-na-vychode-cech-loni-rozdala-303-pokut-za-10-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP na východě Čech loni rozdala 303 pokut za 10 mil. Kč

26.7.2018 00:10 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) na východě Čech loni udělali 1682 kontrol. / Ilustrační foto
Pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) na východě Čech loni udělali 1682 kontrol. / Ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) na východě Čech loni udělali 1682 kontrol, při kterých uložili 303 pokut ve výši téměř 10 milionů korun. Nejvyšší pokutu, 600.000 korun, dostala společnost Jasobal za výrobu bublinkové fólie bez povolení v Pardubicích. Včera o tom informovala ČIŽP.
 

Podle ředitele hradeckého inspektorátu ČIŽP Lukáše Trávníčka jde už o třetí pokutu, kterou firmě inspektoři uložili. "Firma se totiž po našem zákazu výroby v květnu 2016 přesunula z Chrasti u Chrudimi do Pardubic, kde dále nelegálně vyráběla. Dříve jsme jí dali dvě pokuty ve výši 70.000 a 120.000 korun," řekl Trávníček.

Nyní inspektoři prošetřují podnět na její činnost i v novém působišti v Klášterci nad Orlicí na Orlickoústecku. Od loňského 23. května Jasobal vyráběl bublinkovou fólii legálně opět v původním místě v Chrasti u Chrudimi. Nakonec totiž firma požádala o povolení a Krajský úřad Pardubického kraje jí vyhověl. Povolil ale pouze zkušební provoz do konce dubna 2018, a firma tak provoz znovu přestěhovala.

Druhou nejvyšší sankci, 300.000 korun, vyměřil oblastní inspektorát dvěma subjektům. Developerskou společnost Conmaco Mísečky pokutoval za to, že při stavbě horských apartmánů v Horních Mísečkách v Krkonoších navezla zeminu ze stavby i mimo místa vymezená Správou Krkonošského národního parku (KRNAP). Vedlo to ke zničení chráněných rostlin a poškození přírody v KRNAP. Pokutu 300.000 korun od inspekce loni dostala i firma EKO-CONTAINER SERVICE za to, že ve svém areálu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku bez povolení nakládala s použitými kontejnery a sudy znečištěnými různými chemikáliemi.

Inspektoři v Královéhradeckém kraji provedli loni 872 kontrol a uložili 197 pravomocných pokut v celkové výši 6,2 milionu korun, v Pardubickém kraji to bylo 810 kontrol a 106 pravomocných pokut za 3,78 milionu korun.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Tomáš Kučera tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist