https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-pokutovala-firmu-za-neodvezeni-nelegalne-ulozeneho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP pokutovala firmu za neodvezení nelegálně uloženého odpadu

1.8.2019 00:08 | BRNO (ČTK)
ČIŽP uložila pokutu 100.000 Kč firmě Recyklace - Procházka, z pozemku v Brněnských Ivanovicích neodvezla nelegálně uložený odpad.
ČIŽP uložila pokutu 100.000 Kč firmě Recyklace - Procházka, z pozemku v Brněnských Ivanovicích neodvezla nelegálně uložený odpad.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 100.000 Kč firmě Recyklace - Procházka, z pozemku v Brněnských Ivanovicích neodvezla nelegálně uložený odpad. Pokuta je pravomocná, uvedla včera v tiskové zprávě zástupkyně mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Firma uložený odpad odstraní do nově stanoveného termínu, řekl jednatel společnosti Jan Procházka.
 

Inspekce firmě uložila už v roce 2016 pokutu ve výši 60.000 korun za to, že na pozemku v Brněnských Ivanovicích protiprávně uložila odpady. Inspektoři společnosti zároveň nařídili, aby veškeré navezené odpady odstranila, a to do 28. června 2018.

"Pokutu 60.000 korun firma zaplatila, ale při kontrole místa téměř rok po stanovené lhůtě jsme zjistili, že všechny odpady odvezeny nebyly. Z původního množství odpadů dosud nebyla odstraněna asi polovina. Na místě stále byly betony, betonové pražce i zemina. Společnost tak lhůtu k opatření k nápravě nesplnila," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Tomáš Augustin. Doplnil, že původně byly odpady uloženy na ploše zhruba 100 metrů krát 50 metrů, na výšku až 15 metrů.

"Pokutu jsme už zaplatili, odpad v nové lhůtě odstraníme," řekl Procházka.

Firma Recyklace - Procházka nabízí likvidaci stavebního odpadu, také prodej substrátu, štěrku, písku, recyklátu a mulčovací kůry. Základní kapitál společnosti činí podle obchodního rejstříku 200.000 korun.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist