https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-pokutovala-nelegalni-nakladani-s-autovraky-na-havlickobrosku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP pokutovala nelegální nakládání s autovraky na Havlíčkobrosku

29.5.2019 00:08 | H. BROD (ČTK)
Firma Goltze Investments a podnikatel František Nohejl si vraky aut předávali nelegálně a porušili zákon o odpadech.
Firma Goltze Investments a podnikatel František Nohejl si vraky aut předávali nelegálně a porušili zákon o odpadech.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Za nelegální nakládání s autovraky na Havlíčkobrodsku udělila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) dvě pokuty celkem za 260.000 korun. Firma Goltze Investments a podnikatel František Nohejl si podle včerejší tiskové zprávy inspekce vraky aut předávali nelegálně a porušili zákon o odpadech. Proti pokutám se neodvolali, obě sankce jsou pravomocné, uvedla ČIŽP.
 

František Nohejl dostal pokutu 100.000 korun. Včera to řekl, že ji zaplatil. Firmě Goltze Investments, s.r.o., inspekce vyměřila sankci 160.000 korun. Jejího jednatele, jímž je podle veřejného rejstříku Roman Nohejl, se zastihnout nepodařilo.

Inspekce uvedla, že firmu pokutovala za to, že v Okrouhlici provozovala sběr, výkup a zpracování vraků aut bez povolení krajského úřadu. Inspektoři tam loni v září našli asi 250 autovraků bez registračních značek. "Byly tam shromažďovány, postupně rozebírány a náhradní díly z vraků nabízeny k prodeji," uvedl ředitel havlíčkobrodského inspektorátu ČIŽP Jan Panský. Provoz takového zařízení bez příslušných povolení podle něj představuje vážné ohrožení životního prostředí. "Neodborným nakládáním s odpady totiž může dojít například k únikům nebezpečných kapalin, jako jsou motorové nebo převodové oleje, do půdy či vody," uvedl.

Podnikatel podle inspekce firmě některé autovraky předával ze svého zařízení v Golčově Jeníkově. "Odpady však mohou být předávány pouze osobě, která je oprávněna k jejich převzetí, to společnost Goltze Investments nebyla," uvedl Panský. Podnikatel podle zjištění inspektorů také nedodržoval provozní řád schválený krajským úřadem.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist