https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-ulozila-pokutu-120-000-korun-za-unik-lto-do-potoka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP uložila pokutu 120.000 korun za únik LTO do potoka

28.8.2017 02:00 | TRUTNOV (ČTK)
Česká inspekce životního prostředí v Hradci Králové uložila pokutu 120.000 korun společnosti PETER - GFK, ze které v prosinci 2016 uniklo Kocbeřích na Trutnovsku na 800 litrů lehkého topného oleje (LTO). / ilustrační foto
Česká inspekce životního prostředí v Hradci Králové uložila pokutu 120.000 korun společnosti PETER - GFK, ze které v prosinci 2016 uniklo Kocbeřích na Trutnovsku na 800 litrů lehkého topného oleje (LTO). / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Česká inspekce životního prostředí v Hradci Králové uložila pokutu 120.000 korun společnosti PETER - GFK, ze které v prosinci 2016 uniklo Kocbeřích na Trutnovsku na 800 litrů lehkého topného oleje (LTO). Zasažen byl dva kilometry dlouhý úsek Kocbeřského potoka a také okolní mokřady. Minulý týden o tom informovala mluvčí inspekce Radka Burkertová.
 

Podle zjištění inspektorů byla příčinou úniku technická závada na nádrži s LTO v lakovně podniku. Olej poté protekl odvětrávacím potrubím do dešťového žlabu a z něj kanalizací až do potoka.

"Původce havárie na základě nařízení ČIŽP okamžitě provedl opatření, která zamezila dalším ekologickým škodám. Následně pod dohledem odborné firmy a na své náklady provedl i sanaci potoka," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček. Sanace potoka je podle něj už dokončená. Inspektoři podle něj na místě nezjistili, že by v souvislosti s havárií uhynuli ryby či jiní živočichové.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist