https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-ulozila-za-kaceni-na-ceskokrumlovsku-pokutu-1-2-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP uložila za kácení na Českokrumlovsku pokutu 1,2 milion Kč

17.2.2017 09:00 | Č. KRUMLOV (ČTK)
K nepovolené těžbě došlo na přelomu let 2015 a 2016 a vznikly při ní holiny o celkové výměře 0,96 hektaru.
K nepovolené těžbě došlo na přelomu let 2015 a 2016 a vznikly při ní holiny o celkové výměře 0,96 hektaru.
Zdroj | ČIŽP
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila společnosti Villena pokutu 1,2 milionu korun. Firma nechala bez povolení vykácet 841 krychlových metrů dřeva na Českokrumlovsku, uvedla včera na svém webu inspekce. ČIŽP se domnívá, že společnost tímto zásahem poškodila životní prostředí v lesích. Vyjádření pokutované společnosti se zatím ČTK nepodařilo získat.
 

"K nepovolené těžbě došlo na přelomu let 2015 a 2016 a vznikly při ní holiny o celkové výměře 0,96 hektaru. Mezi vykácenými porosty byly navíc i ty mladší 80 let, což je v rozporu se zákonem o lesích," uvedl ředitel českobudějovického inspektorátu ČIŽP Vladimír Jiráček.

Podle inspekce tento postup negativně ovlivňuje další vývoj lesa. "Bývají tak vytvořeny podmínky pro působení různých škodlivých činitelů. Kvůli vzniklým holinám mohou být okolní stromy například více ohroženy větrem, zvyšuje se riziko vodní eroze lesní půdy a celkově se oslabuje stabilita lesů," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Nový vlastník vykácených pozemků nechal plochu zalesnit. Inspekce bude vývoj lesů v tomto místě dál sledovat.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist