https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-zetor-porusil-zakon-o-ochrane-ovzdusi-pokuta-je-200-000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP: Zetor porušil zákon o ochraně ovzduší, pokuta je 200.000 Kč

15.11.2018 00:10 | BRNO (ČTK)
ČIŽP v Brně udělila pokutu 200.000 Kč brněnské firmě Zetor Tractors, podle inspekce porušila zákon o ochraně ovzduší. / Ilustrační foto
ČIŽP v Brně udělila pokutu 200.000 Kč brněnské firmě Zetor Tractors, podle inspekce porušila zákon o ochraně ovzduší. / Ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně udělila pokutu 200.000 Kč brněnské firmě Zetor Tractors, podle inspekce porušila zákon o ochraně ovzduší. Firma se proti pokutě neodvolala, sankce je tak pravomocná, uvedla včera v tiskové zprávě mluvčí inpekce Radka Nastoupilová.
 

Pokutu inspektoři Zetoru uložili v říjnu, firma podle inspekce ve své lakovně traktorů používala přípravek neschválený v provozním řádu.

"Provozovatel používal neschválený přípravek s obsahem těkavých organických látek, ředidlo C6000, k čištění stříkacího zařízení v lakovně. Toto jednání se následně negativně projevilo v překročení limitu fugitivních emisí těkavých organických látek z provozu lakovny. Inspektoři to vyhodnotili jako porušení základních povinností provozovatele," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Tomáš Augustin.

Zetor Tractors zaměstnává asi 650 lidí v Brně a dalších 100 v zahraničí, 85 procent produkce jde na export. Firma měla loni tržby 2,92 miliardy, klesly o necelých devět procent. Zisk před zdaněním stoupl o 14,5 procenta na 116,8 milionu Kč. Loni firma prodala 2765 traktorů, což je o 379 strojů méně než před rokem.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist