https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cizp-zjistila-poruseni-predpisu-pri-likvidaci-kalu-z-elektrarny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP zjistila porušení předpisů při likvidaci kalů z elektrárny

1.8.2017 10:30 | CHVALETICE (ČTK)
Při provozu elektrárny (na obrázku) vzniká více druhů odpadů, například struska, stabilizát a kal. Každý se likviduje jiným způsobem, některé nejsou okolnímu prostředí nebezpečné.
Při provozu elektrárny (na obrázku) vzniká více druhů odpadů, například struska, stabilizát a kal. Každý se likviduje jiným způsobem, některé nejsou okolnímu prostředí nebezpečné.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) zjistila ve vzorcích, které odebrala z kalů vyvážených z elektrárny ve Chvaleticích, ve třech ukazatelích možné překročení limitů stanovených zákonem. Na likvidaci kalů z usazovacích nádrží si elektrárna najala firmu Zeteon. Ta je vyvážela do silážních žlabů a na hnojná plata v blízkých obcích Semín a Selmice údajně za účelem odvodnění. Zatím není jisté, zda inspekce s firmou zahájí správní řízení, řekl v pátek ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP Lukáš Trávníček.
 

"Pokračuje kontrola, firma bude vyzvána, aby se k zjištění vyjádřila, poté se rozhodneme, zda došlo k porušení zákona," uvedl Trávníček. Již dříve si inspekce vyžádala všechny doklady související s prováděnými pracemi.

Společnost Zeteon po zahájení kontroly navážení kalů do Semína a Selmic sama ukončila. V současnosti jsou silážní žlaby a hnojná plata podle Trávníčka prázdná, všechen odpadní materiál z nich byl odvezen.

Při provozu elektrárny vzniká více druhů odpadů, například struska, stabilizát a kal. Každý se likviduje jiným způsobem, některé nejsou okolnímu prostředí nebezpečné.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist