https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/csad-mhd-kladno-do-konce-cervence-prevezme-16-novych-elektrobusu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČSAD MHD Kladno do konce července převezme 16 nových elektrobusů

2.7.2024 20:29 | KLADNO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Společnost ČSAD MHD Kladno do konce července převezme 16 nových elektrobusů. Během léta budou jezdit v testovacím provozu. Doplní dva, které slouží už od roku 2021. Cestující se budou s novými elektrobusy setkávat nejvíce na linkách 603 a 606. Zajistí nejen ekologičtější, ale i tišší a pohodlnější cestování pro všechny obyvatele Kladna, informoval Ludomír Landa, ředitel firmy ČSAD MHD Kladno, která patří do skupiny Arriva.
 
Už na konci června převzal dopravce osm elektrobusů značky SOR, typ NS electric se standardní délkou 12 metrů. Dalších osm kloubových elektrobusů dodá výrobce v průběhu července. "Po instalování a oživení informačního systému a dalších komponentů budou jezdit celé léto ve zkušebním provozu, abychom se naučili pracovat s jejich nabíjením a vychytali případné mouchy," uvedl Landa.

V rámci zkušebního provozu se elektrobusy podle Landy objeví na všech městských linkách v Kladně, čímž dopravce získá komplexní provozní zkušenosti z různých koutů města. Plné nasazení elektrobusů je plánováno na září.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist