https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ct-do-vedeni-lesu-cr-se-od-vrati-tri-manazeri-z-tymu-byvaleho-reditele-szorada
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČT: Do vedení Lesů ČR se od vrátí tři manažeři z týmu bývalého ředitele Szóráda

28.3.2022 16:58 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Zdeňka Kováříková / Ekolist.cz
Do funkcí úsekových ředitelů státního podniku Lesy České republiky (LČR) se podle České televize od 1. dubna vrátí ekonomický ředitel Karel Buchta, správní ředitel Igor Kalix a obchodní ředitel Radovan Srba. Všichni tři v těchto funkcích působili v letech 2014 až 2018 v týmu bývalého generálního ředitele Daniela Szóráda. Lesy ČR na dotaz ČTK uvedly, že jména nebudou komentovat a že informace k úsekovým ředitelům zveřejní v pátek.
 

Všichni tři manažeři ČT potvrdili, že vyhráli výběrové řízení. Jeho uzávěrka byla 16. února. Kromě ekonomického, obchodního a správního ředitele podnik hledal i ředitele lesního a vodního hospodářství. Celkem se do výběrového řízení podle informací ČTK přihlásilo 29 lidí.

Místa odborných ředitelů se uvolnila krátce poté, co Marian Jurečka (KDU-ČSL) jako dočasný ministr zemědělství loni v prosinci odvolal generálního ředitele LČR Josefa Vojáčka. Po Vojáčkově odvolání na své funkce k 3. lednu rezignovali i čtyři odborní ředitelé, kteří byli součástí Vojáčkova manažerského týmu. Před Vojáčkem byl generálním ředitelem LČR Szórád.

V čele Lesů ČR na základě Jurečkova pověření od prosince stojí Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku. Na místo generálního ředitele LČR vypsalo výběrové řízení v prosinci ministerstvo zemědělství, ale ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v něm nikoho nevybral. Opakované výběrové řízení na generálního ředitele by ministerstvo mohlo vypsat v následujících měsících.

U zrušeného výběrového řízení zájem o místo šéfa LČR projevilo pět uchazečů. Výběrová komise po jednání se všemi zájemci doporučila dva kandidáty. Jejich jména resort nesdělil. Server Seznam Zprávy uvedl, že by mohlo jít o Szóráda a ředitele odboru hospodářské úpravy a ochrany lesů ministerstva zemědělství Václava Lidického.

Lesy ČR mají kromě ústředí v Hradci Králové zaměstnance v sedmi oblastních ředitelstvích, v šesti lesnických závodech a v 61 lesních správách. Práci dávají asi 4200 lidem. Podnik většinu lesnických prací týkajících se těžby a obnovy lesa zadává výběrovými řízeními soukromým firmám. Každoročně na to vypisuje tendry v hodnotě miliard korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist