https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/czech-press-phoro-vyhlasi-novou-soutez-pro-prirodni-snimky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Czech Press Phoro vyhlásí novou soutěž pro přírodní snímky

30.3.2017 08:30 (ČTK)
Mezi autory na výstavě budou držitelé řady domácích i zahraničních ocenění. Ve spojení se soutěží Czech Press Photo se sdružují i nejlepší čeští a slovenští fotografové přírody. / ilustrační foto
Mezi autory na výstavě budou držitelé řady domácích i zahraničních ocenění. Ve spojení se soutěží Czech Press Photo se sdružují i nejlepší čeští a slovenští fotografové přírody. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čeští fotografové, kteří se věnují přírodě, vystaví své snímky v prostoru Czech Photo Centre v pražských Butovicích. Provozuje ho pořadatel fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo. Spolu se zahájením výstavy, která bude přístupná od 4. dubna do 14. května, vyhlásí novou soutěž. Pod názvem Czech Nature Photo osloví nejlepší české fotografy, kteří se zaměřují na fotografování přírody, sdělil ČTK za pořadatele Radek Polák.
 

Výstava bude mít stejný název jako nová soutěž. Mezi autory na výstavě budou držitelé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.

"Ve spojení se soutěží Czech Press Photo sdružujeme i nejlepší české a slovenské fotografy přírody. Jsme přesvědčeni, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah," řekla k projektu Czech Nature Photo Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a současně šéfka Czech Photo Centre.

Zhruba šedesátka vystavených snímků umožní návštěvníkům nahlédnout na všechny kontinenty a spatřit ledovou krásu Antarktidy i Arktidy, pralesy Asie či Jižní Ameriky, africké pláně i půvaby evropské a domácí přírody.

Dan Materna představuje český les, Rostislav Stach kromě české přírody fotografoval přírodu Severní Ameriky, kam se pravidelně vrací. Václava Šilhu zavedla práce s fotoaparátem do Afriky a poté na všechny ostatní kontinenty, včetně tří plaveb, při nichž zachytil přírodu Antarktidy, Jižní Georgie a Jižních Sandwichových ostrovů.

Ledové pláně z opačné strany zeměkoule zase přitahují Ondřeje Prosického, který se v posledních letech opakovaně vydává do arktických oblastí dokumentovat život ledních medvědů. Petr Bambousek zaznamenává řadu let pestrost života v pralesích Asie nebo Střední a Jižní Ameriky.

Součástí doprovodného programu výstavy budou komentované prohlídky pro školy, autorské čtení z knih o přírodě pro děti a série autorských prezentací pro veřejnost.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist