https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/daimler-traton-a-volvo-daji-500-milionu-eur-na-vystavbu-dobijecich-stanic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Daimler, Traton a Volvo dají 500 milionů eur na výstavbu dobíjecích stanic

9.8.2021 12:04 | AMSTERDAM (ČTK)
Foto | jc_cards / pixabay
Tři velcí evropští výrobci nákladních automobilů - Daimler Trucks, Volvo a Traton - plánují založit společný podnik. Jeho prostřednictvím pak chtějí do roku 2027 vybudovat v Evropě nejméně 1700 dobíjecích stanic pro elektrické nákladní vozy a autobusy. Do společného podniku, který budou vlastnit rovným dílem, investují 500 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura DPA.
 

Společný podnik bude sídlit v Amsterdamu, časem bude hledat další partnery a veřejné financování. Podle dohody mají být veřejné dobíjecí stanice, které budou napájeny ekologickou elektřinou, vybudovány v blízkosti dálnic, logistických center a míst vykládky.

Nabíjecí stanice mají připravit půdu pro klimaticky neutrální nákladní dopravu do roku 2050, uvedly automobilky. Rozšíření nabíjecí infrastruktury je hlavní překážkou masového rozšíření vozidel poháněných bateriemi.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist