https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/decin-vyhlasil-vyberove-rizeni-na-reditele-zoologicke-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děčín vyhlásil výběrové řízení na ředitele zoologické zahrady

17.10.2023 00:38 | DĚČÍN (ČTK)
Medvěd grizzly v zoologické zahradě v Děčíně.
Medvěd grizzly v zoologické zahradě v Děčíně.
Foto | Alena Houšková/Zoo Děčín / Wikimedia Commons
Město Děčín vyhlásilo výběrové řízení na ředitele zoologické zahrady, která je příspěvkovou organizací samosprávy. Nynější ředitelka Kateřina Majerová odchází na vlastní žádost k 31. prosinci. Město chce, aby nový šéf nastoupil od 1. ledna 2024, stojí na webu města.
 

Přihlášku do výběrového řízení musí zájemci i s požadovanými dokumenty doručit do 8. listopadu. Ze zájemců poté bude vybírat nástupce Majerové komise. Radnice minulý týden uvedla, že pokud nový ředitel či ředitelka po výběrovém řízení nenastoupí na začátku příštího roku, vedení dočasně převezme zoolog Roman Řehák. Majerová zoologickou zahradu vedla od roku 2007 a od roku 1997 v ní pracovala. Svůj odchod odůvodnila zdravotními problémy. Žádost o uvolnění z funkce ředitelky zoo podala v srpnu.

Zoologická zahrada na Pastýřské stěně v Děčíně byla otevřena roku 1949. Dnes chová přibližně 450 zvířat ve více než 150 druzích. Jejím hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat. Oddělenou expozicí děčínské zoo jsou Rajské ostrovy. Ve čtyřech patrech nabízejí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin. Do Zoo Děčín zavítalo v loni 133.968 návštěvníků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist