https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/decinska-policie-obvinila-muze-z-tyrani-psa-hrozi-mu-az-tri-roky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děčínská policie obvinila muže z týrání psa, hrozí mu až tři roky

17.4.2018 02:35 | DĚČÍN (ČTK)
Děčínská policie obvinila šestadvacetiletého muže, který podle kriminalistů brutálně týral psa. Pes utrpěl vážné zranění a následky si ponese celý život. Muži hrozí až tři roky vězení. / Ilustrační foto
Děčínská policie obvinila šestadvacetiletého muže, který podle kriminalistů brutálně týral psa. Pes utrpěl vážné zranění a následky si ponese celý život. Muži hrozí až tři roky vězení. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Děčínská policie obvinila šestadvacetiletého muže, který podle kriminalistů brutálně týral psa. Řekla to policejní mluvčí Pavla Kofrová. Zvíře zachránil strážník městské policie Václav Němeček. Pes utrpěl vážné zranění a následky si ponese celý život. Muži hrozí až tři roky vězení.
 

Na týrání zhruba ročního křížence labradora Ronnyho upozornili na začátku března sousedé. Němeček, který je i zastupitelem Děčína, se do domu v Tyršově ulici vypravil. Když domem procházel, narazil na mladíka, který nejistě tvrdil, že psa nemá a pokoušel se ho poslat o patro výš. "Najednou jsem viděl, jak ten pejsek vylítnul za ním z bytu. Chytnul jsem ho, přitáhnul jsem ho k sobě. Bylo vidět, že je pobitý a má šrámy," popsal už dříve Němeček. Majitel se mu přiznal, že psa zbil on. "Přiznal se, že to byl on, že to přehnal. Požádal jsem ho, aby mi dal papíry od pejska, pokud nějaké má. Dal mi je," doplnil Němeček.

Zvíře skončilo se zlomenou čelistí, nalomenou druhou čelistí, vykopnutými zuby, poraněnýma očima a podlitinami v péči děčínského útulku. O jedno oko pes přišel. Minulý týden policie podle Kofrové šestadvacetiletého muže obvinila. "Od přesně nezjištěné doby do konce měsíce února 2018 pravděpodobně v místě bydliště v Děčíně týral svého psa křížence labradorského retrívra. Tímto jednáním mu způsobil četná závažná zranění, na která upozornil děčínský strážník. Byl podán návrh na vazební stíhání obviněného, který nebyl akceptován," uvedla Kofrová.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist