https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/decinska-zoo-chce-ke-svemu-75.vyroci-vytvorit-cesky-rekord
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord

5.5.2024 00:42 | DĚČÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Alena Houšková/Zoo Děčín / Wikimedia Commons
Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
 

"Akce se uskuteční odpoledne, kdy dorazí Agentura Dobrý den z Pelhřimova kvůli sčítání a zaznamenání rekordu," řekla ČTK Houšková. Doprovodný program podle ní bude začínat dřív. Houšková řekla, že se lidem nápad líbí. "Hlásí se celé party, trička si vyrábějí, takže zájem očekáváme veliký," dodala. Zoologická zahrada shání také partnery akce, kteří se mohou hlásit na e-mail media@zoodecin.cz.

Pro ty, kteří dorazí v tričku s medvědem, bude platit poloviční vstupné. Dospělí zaplatí 75 korun a děti, studenti a senioři 50 korun. Šanci se k rekordu připojit budou mít i ti, kterým se tričko sehnat nepodaří. Bude jej možné vytvořit v dílně, kterou zoologická zahrada doplní program slavnosti.

Zoo, kterou loni navštívilo více než 125.000 lidí, si nadělí i nového maskota, dvojníka Bruna. Velkého plyšového medvěda návštěvníci poprvé spatří rovněž 11. května.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist