https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/deti-v-zelesicich-se-kvuli-azbestu-budou-ucit-v-provizoriu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děti v Želešicích se kvůli azbestu budou učit v provizoriu

14.12.2016 12:00 | ŽELEŠICE (ČTK)
Podle aktuálních plánů, platných prozatím od středy do pátku, budou mít žáci na druhém stupni vyučování zkráceno na čtyři hodiny, na druhém stupni na pět hodin.
Podle aktuálních plánů, platných prozatím od středy do pátku, budou mít žáci na druhém stupni vyučování zkráceno na čtyři hodiny, na druhém stupni na pět hodin.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | archiv ZŠ a MŠ Kaštanová v Třinci
Děti v Želešicích na Brněnsku se ve středu po neplánovaném volnu vrátí do lavic, čeká je ovšem jen zkrácená výuka v náhradních prostorách. Budovu školy v ulici 24. dubna obec o víkendu uzavřela kvůli naměřeným zvýšeným hodnotám azbestu. Výsledky kontrolních měření budou příští týden, řekla ČTK ředitelka školy Dagmar Fránková. Po zdroji azbestu pátrají hygienici.
 

Podle aktuálních plánů, platných prozatím od středy do pátku, budou mít žáci na druhém stupni vyučování zkráceno na čtyři hodiny, na druhém stupni na pět hodin. Zázemí najdou v druhé ze želešických škol, která vyčlení pět tříd.

Vedení uzavřené školy také pro děti připravuje náhradní program - třeba návštěvy divadel, uvedla ředitelka. Družina podle informací na webu školy využije ještě prostory fary, kapacita je ale omezená.

Uzavření budovy školy platí od pondělka do odvolání, uvádí obec na svém webu s poukazem na překročení limitů. Hygienici do budovy zamíří ve středu. "Celou školu projdeme a zjistíme, odkud by se případně mohl azbest do ovzduší dostávat," citovala Mladá fronta Dnes Hanu Pokornou, ředitelku sekce ochrany a podpory veřejného zdraví jihomoravské hygienické stanice.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist