https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/deti-zeme-podaly-rozklad-proti-povoleni-obchvatu-frydku-mistku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Děti Země podaly rozklad proti povolení obchvatu Frýdku-Místku

8.9.2017 16:36 | FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK)
Ekologická organizace Děti Země podala rozklad proti stavebnímu povolení na 2,3 kilometry dlouhou část obchvatu Frýdku-Místku, které v srpnu vydalo ministerstvo dopravy. Navrhují například změnit několik podmínek tří závazných stanovisek a také upozorňují na rozpory při jejich vydávání. Informoval o tom předseda Dětí Země Miroslav Patrik.
 

"Žádáme třeba změnit uložené podmínky ve stanovisku hygieniků na ochranu před hlukem, dále ve stanovisku krajského úřadu v Ostravě na ochranu cenných území soustavy Natura 2000, hlavně kolem řeky Morávky, a také ve stanovisku EIA na ochranu životního prostředí," uvedl Patrik.

Podle srpnového vyjádření ministerstva se má uvedený úsek začít stavět ještě letos, dokončen má být v roce 2020. Má stát přibližně miliardu korun.

"Podle nás mělo dojít k novému standardnímu procesu hodnocení vlivů obchvatu na životní prostředí i s účastí veřejnosti, nikoliv ke stavu, kdy si vláda prosadila novelu zákona, která u osmi takzvaných prioritních dálnic tuto účast vyloučila, takže závazné stanovisko EIA vydali jen sami úředníci ministerstva životního prostředí," uvedl Patrik.

Stavba obchvatu Frýdku-Místku by měla bez DPH stát téměř čtyři miliardy korun. Připravuje se už zhruba 20 let. Frekventovaný průtah městem je dlouhodobě přetížený, mimo jiné kvůli blízkosti automobilky Hyundai. Obchvat má nejen ulevit centru Frýdku-Místku od kamionů, ale i celkově zlepšit složitou dopravní situaci ve městě.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist