https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/deutsche-bank-se-stala-poradcem-pro-dalnici-d-47
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Deutsche Bank se stala poradcem pro dálnici D 47

17.8.2001 10:00 | PRAHA (ČIA)
Návrh způsobu financování dálnice D 47 do Ostravy by měla české vládě do konce srpna předložit Deutsche Bank. Izraelská firma Housing & Construction, která od kabinetu získala zakázku na tuto stavbu, si totiž německou banku přizvala jako finančního poradce. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny.
 

Celý projekt má stát okolo 45 miliard korun, konečná cena se však bude odvíjet od návrhu provedení dálnice. Ten by měl obsahovat popis finančních rizik vyplývající z dlouhodobého kontraktu v délce téměř třiceti let a návrhy na jejich omezení.

Výstavbu přibližně šedesátikilometrového úseku dálnice D 47 mezi Lipníkem nad Bečvou a Ostravou, která má být financována ze soukromých zdrojů, schválila vláda premiéra Miloše Zemana v březnu letošního roku.


reklama

tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist