https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dezorientovana-a-zeslabla-vlcice-vbehla-do-krkonosske-restaurace-veterinar-ji-musel-uspat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dezorientovaná a zesláblá vlčice vběhla do krkonošské restaurace, veterinář ji musel uspat

6.8.2018 15:30 | PRAHA (Ekolist.cz)
Minulý týden zůstala uvězněna v ohradě s ovcemi. Dnes se zatoulala do restaurace.
Minulý týden zůstala uvězněna v ohradě s ovcemi. Dnes se zatoulala do restaurace.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jiří Dvořák / KRNAP
Minulý týden se do ovčí ohrady v Krkonoších zatoula roční vlčice. Zatímco zbytek její smečky dokázal ohradu s elektrickým ohradníkem opustit, ona zůstala uvnitř. Následně byla z ohrady vypuštěna. Vlčici se ale zřejmě nepodařilo najít svou smečku a podle informací KRNAPu dezorientovaná vběhla do restaurace hotelu Velveta na Přední Labské, kde ji museli přivolaní veterináři uspat a nyní je převážena do karantény v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem.
 

"Od pátečního vypuštění se množila pozorování této mladé vlčice, která se zdála zesláblá a dezorientovaná," informuje tiskový mluvíč Krkonošského národního parku Radek Drahný. "Při shánění potravy dnes dokonce strhla na Přední Labské jedno štěně. Celá situace si vyžádala zásah odborníků v okamžiku, kdy při svém bloudění krajinou vběhla do restaurace hotelu Velveta na Přední Labské, kde ji zastihl přivolaný veterinář a narkotizační střelou ji zneškodnil," popisuje Drahný.

Uspaná vlčice je právě převážena do karantény v nejbližším vhodném zařízení a to v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem, kde zůstane do doby, než odborníci rozhodnou o jejím dalším osudu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist