https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dnes-v-nemecku-zacal-biofach-nejvetsi-bioveletrh-na-svete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dnes v Německu začal Biofach, největší bioveletrh na světě

15.2.2017 16:30 | PRAHA (Ekolist.cz)
Biofach, největší bioveletrh na světě. Ilustrační snímek z roku 2012.
Biofach, největší bioveletrh na světě. Ilustrační snímek z roku 2012.
V německém Norimberku byl dnes zahájen mezinárodní veletrh Biofach, zaměřený na biopotraviny a bioprodukty. Zastoupeny tu jsou i české firmy a značky. Informovalo o tom ministerstvo zemědělství.
 

Na Biofachu má Česká republika svou národní expozici, kde se návštěvníkům představí české firmy specializované na bio a ekologické zemědělství. Na Biofachu se tak budou prezentovat například společnosti, které vyrábějí biopotraviny nebo biovína. Výstava potrvá do 18. února.

Veletrh Biofach je zaměřený na různé druhy biopotravin z mnoha zemí světa a na produkty ekologického zemědělství. Návštěvníci mají možnost seznámit se s nejnovějšími trendy potravinářství, produktů přírodní kosmetiky, nápojů, krmiv pro zvířata i výrobků pro domácnost a zahradu. Všechno vystavované zboží musí splňovat přísné nároky na biokvalitu.

Letos se koná už 27. ročník Biofachu. Česká republika se na něm prostřednictvím ministerstva zemědělství účastní podesáté. V roce 2016 se Biofachu zúčastnilo 2 325 vystavovatelů a navštívilo jej 48 533 lidí ze 130 zemí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist