https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dnes-zacina-filmovy-festival-ekofilm-nabidne-nejlepsi-filmy-o-ekologii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dnes začíná filmový festival Ekofilm. Nabídne nejlepší filmy o ekologii

5.10.2017 03:12 | BRNO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Ekofilm
Nejlepší filmy o ekologii se počínaje dneškem budou v Brně ucházet o ocenění na mezinárodním festivalu Ekofilm. Tvůrci z celého světa přihlásili více než 2500 filmů, dramaturgický tým vybral do soutěžní části 25 z nich. Hlavním tématem letošního 43. ročníku je ovzduší a jeho znečištění. Festival končí v sobotu.
 

Pořadatelé festival oficiálně zahájili ve středu večer koncertem skupiny N.O.H.A. Ve čtvrtek zhlédnou diváci i porota soutěžní filmy v kině Scala. Souběžně mohou zájemci navštívit výstavu snímků fotografa divoké přírody Staffana Widstranda na náměstí Svobody a na hvězdárně na Kraví hoře porota vyhlásí anketu Strom roku 2017.

V pátek se ve Scale uskuteční druhá část přehlídky soutěžních snímků a v sobotu se v Otevřené zahradě v Údolní ulici budou promítat vítězné filmy. Podrobný program lze najít na stránkách Ekofilmu. "Kromě hlavní ceny udělí porota ocenění v kategoriích krásy přírody, český a středoevropský film a krátký film a svou cenu udělí i prezident festivalu Ladislav Miko," uvedl mluvčí festivalu Martin Gillár.

Dějištěm festivalu je Brno potřetí. Minulý rok porota zvolila jako nejlepší film indický dokument The Man Who Dwarfed the Mountains (Muž, jenž zastínil hory). Snímek je o nejvýznamnějším současném indickém ekologovi Čandím Prasádu Bhattovi.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist