https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dnesek-bude-v-troji-patrit-zelvam-hvezdou-bude-vzacny-batagur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dnešek bude v Troji patřit želvám, hvězdou bude vzácný batagur

22.8.2020 09:35 | PRAHA (ČTK)
Kriticky ohrožený batagur tuntong, kterého se chovatelům v Troji loni podařilo rozmnožit jako jediným v Evropě.
Kriticky ohrožený batagur tuntong, kterého se chovatelům v Troji loni podařilo rozmnožit jako jediným v Evropě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Petr Velenský / Zoo Praha
V pražské zoologické zahradě dnes chovatelé spolu s návštěvníky oslaví Světový den želv. Zájemcům se představí více než tři desítky druhů těchto plazů, které zoo chová. Chybět mezi nimi nebude ani kriticky ohrožený batagur tuntong, kterého se chovatelům v Troji loni podařilo rozmnožit jako jediným v Evropě. Světový den želv připadá na 23. května, ale kvůli epidemii koronaviru musel být termín akce posunut.
 

"Aktuálně chováme zhruba třicet pět druhů želv. Většinu se nám daří rozmnožovat, a některé dokonce ve druhých a dalších generacích, což považujeme za velký úspěch," uvedl kurátor plazů Petr Velenský.

Program dnešního dne želv umožní návštěvníkům nahlédnout do tajů chovu a života těchto plazů. A podle organizátorů nepůjde pouze o všeobecné seznámení. Na soutěžních stanovištích totiž budou moci nejen dětští účastníci získat informace o nástrahách želvího rozmnožování, jejich potravě, evolučním vývoji či ohrožení.

V 16:00 se v pavilonu Čambal mohou zájemci zúčastnit přednášky nazvané Říční želvy s důrazem na batagury. Úspěšně odchované mládě této vzácné východoasijské želvy mohou návštěvníci vidět v expozici Indonéská džungle.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist