https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-botice-se-dostala-nafta-z-autobusu-ktery-mel-zavadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Botiče se dostala nafta z autobusu, který měl závadu

13.4.2017 09:00 | PRAHA (ČTK)
Nafta vytekla z poškozeného palivového filtru a podle kontroly technického stavu vozidla jí bylo pět až deset litrů. / ilustrační foto
Nafta vytekla z poškozeného palivového filtru a podle kontroly technického stavu vozidla jí bylo pět až deset litrů. / ilustrační foto
Foto | 422737 / Pixabay
Do potoka Botič v Praze Petrovicích se včera ráno dostala nafta z linkového autobusu, který kvůli závadě u něj zastavil. Hasiči na potoce rozmístili sorpční hady, aby zamezili jejímu dalšímu úniku, a naftu na hladině zasypali sorbentem. Následně odčerpali zhruba 1500 litrů kontaminované vody. ČTK to řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.
 

"U autobusu došlo k nějaké provozní havárii během jízdy. Když řidič zastavil, nafta unikla do kanalizace, která ústí částečně do Botiče," popsal dopoledne nehodu mluvčí. Později upřesnil, že nafta vytekla z poškozeného palivového filtru a podle kontroly technického stavu vozidla jí bylo pět až deset litrů.

K události podle mluvčího vyjeli i pracovníci životního prostředí, aby posoudili rozsah škod na potoce, který na Výtoni ústí do Vltavy.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist