https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-brnenske-zoo-dnes-prislo-mene-lidi-kvuli-ledovce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do brněnské zoo dnes přišlo méně lidí, kvůli ledovce

24.12.2016 12:23 | BRNO (ČTK)
Na 1500 návštěvníků přišlo na Štědrý den do brněnské zoologické zahrady sledovat vánoční krmení zvířat. Do zoo zamířily především rodiny s dětmi. Příchozích bylo výrazně méně než v minulých letech, což souviselo zřejmě s počasím - chodníky byly zledovatělé. ČTK to řekl vedoucí útvaru vnějších vztahů zoo Michal Vaňáč.
 

"Loni přišlo téměř 2000 lidí. Letošní pokles návštěvnosti na Štědrý den přičítáme počasí, hlavně ledovce. Byla vydaná výstraha, takže si to někteří návštěvníci rozmysleli," uvedl Vaňáč.

Do zoo chodily hlavně rodiny s dětmi. Přihlížet mohli například krmení tygra sumaterského, lachtana medvědího nebo šimpanze. Zvířata dostala řadu pochoutek. Tygři měli hovězí maso, které mají rádi, lachtani dostali ryby.

Komentované prohlídky zahrady patří k nejoblíbenějším akcím. Diváky čekal například výklad o tygrech, šimpanzích, lachtanech nebo o pandě červené. Komentovaná krmení v zoo chystají ještě na Nový rok.

Brněnskou zoo letos do konce listopadu navštívilo přes 300.000 lidí, loni jich za stejné období přišlo 251.000. Roční výsledek tak bude druhým nejlepším za posledních 20 let. Zoo v tomto roce obohatili například tropičtí ještěři nebo šelma margay, neboli ocelot dlouhoocasý. K největším tahákům ale patří zejména mláďata medvědů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist