https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-canal-grande-v-benatkach-vylili-aktiviste-zelenou-a-cervenou-barvu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Canal Grande v Benátkách vylili aktivisté zelenou a červenou barvu

20.4.2024 18:21 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hlavní benátský kanál Canal Grande se včera odpoledne zbarvil do červených a zelených odstínů. Italská policie předpokládá, že se jedná o akci klimatických aktivistů ze skupiny Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí), napsala agentura APA.
 

Policisté podle italských médií zadrželi dva občany Francie, o které předpokládají, že za celou akcí stojí. Barvivo bylo do vody vylito z jedné z lodí, které v Benátkách slouží jako městská hromadná doprava. Zatím není jasné, jestli jde o nezávadnou látku. Je přitom pravděpodobné, že aktivisté svou akci naplánovali k datu zahájení benátského výtvarného bienále.

"Co nejdůrazněji odsuzuji jednání některých klimatických aktivistů, kteří se dnes odpoledne opět zaměřili na naše krásné město a vhodili do Canalu Grande látku, jež ho obarvila na zeleno a červeno. Chci poděkovat policistům, kteří okamžitě zakročili," řekl starosta Benátek Luca Zaia.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist