https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-cela-statniho-pozemkoveho-uradu-se-od-ledna-vraci-svatava-maradova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do čela Státního pozemkového úřadu se od ledna vrací Svatava Maradová

21.12.2023 23:55 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Státní pozemkový úřad (SPÚ) od ledna povede Svatava Maradová. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ji do funkce ústřední ředitelky jmenuje v úterý 2. ledna. Maradová již úřad vedla od roku 2014 do července 2018, kdy rezignovala po dohodě s tehdejším ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (za ČSSD).
 

Ministerstvo uvedlo, že Maradová zvítězila ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásili tři uchazeči. Jednoho úřad vyřadil kvůli nesplnění zákonných předpokladů. Maradová nahradí dosavadního ústředního ředitele Martina Vrbu, který je ve funkci od ledna 2019.

Podle Výborného je Maradová zkušenou manažerkou, která se dobře orientuje v problematice týkající se pozemkových úprav, majetkoprávních vztahů i adaptace krajiny na klimatickou změnu. "Její výhodou je znalost úřadu, takže dokáže velmi rychle udělat potřebné změny, které zlepší především efektivitu provádění pozemkových úprav. Očekávám od ní také zlepšení komunikace úřadu směrem k odborné i laické veřejnosti," doplnil.

Maradová uvedla, že se chce více zaměřit na mimoprodukční funkce krajiny nebo rozvoj a podporu venkova. "Musíme urychlit zpracování a realizaci projektů pozemkových úprav, ale také zlepšit komunikaci jejich přínosů pro laickou veřejnost," dodala. Státní pozemkový úřad spravuje a prodává státní zemědělský majetek, stará se také o pozemkové úpravy a řeší restituční žádosti.

V roce 2018 dnešní předseda lidovců a bývalý ministr zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) uvedl, že za odchodem Maradové z úřadu v nátlak a snahu hnutí ANO měnit lidi ve státní správě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist