https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-francouzske-reky-seiny-zabloudila-beluha-bezne-obyva-severni-ledovy-ocean
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do francouzské řeky Seiny zabloudila běluha, běžně obývá Severní ledový oceán

4.8.2022 14:15 | PAŘÍŽ (ČTK)
Běluhy severní obvykle žijí v arktických a subarktických vodách a také v ústí řeky Saint-Laurent v kanadském Québeku, občas zabloudí do jižnějších vod a ve sladké vodě mohou dočasně přežívat.
Běluhy severní obvykle žijí v arktických a subarktických vodách a také v ústí řeky Saint-Laurent v kanadském Québeku, občas zabloudí do jižnějších vod a ve sladké vodě mohou dočasně přežívat.
Běluha severní, která se běžně vyskytuje ve vodách Severního ledového oceánu, zabloudila do řeky Seiny na severu Francie. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na úřady, které vyzvaly lidi, aby se ke kytovci nepřibližovali a nestresovali ho tak.
 

Úřad v normandském departementu Eure v prohlášení uvedl, že běluhy severní, které obvykle žijí v arktických a subarktických vodách a také v ústí řeky Saint-Laurent v kanadském Québeku, občas zabloudí do jižnějších vod a ve sladké vodě mohou dočasně přežívat. Dodal, že se nyní snaží posoudit zdravotní stav kytovce.

Koncem května se do Seiny dostala vážně nemocná kosatka. Úřadům se zvíře přes četné pokusy nepovedlo zachránit. O měsíc později byla v Seině spatřena další velryba, pravděpodobně deset metrů dlouhý plejtvák malý.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist