https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-haseni-pozaru-na-kilimandzaru-se-zapoji-helikoptery-a-letadla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do hašení požáru na Kilimandžáru se zapojí helikoptéry a letadla

15.10.2020 17:59 | DÁRESALÁM (ČTK)
Hašení požáru ztěžuje vysoká nadmořská výška, sucho, silný vítr i druh vegetace na místě. Hasiči a dobrovolníci navíc nemají dostatečně kvalitní vybavení.
Hašení požáru ztěžuje vysoká nadmořská výška, sucho, silný vítr i druh vegetace na místě. Hasiči a dobrovolníci navíc nemají dostatečně kvalitní vybavení.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Tanzania National Parks / Twitter.com
Helikoptéry a letadla pomohou v Tanzanii bojovat s požárem, který vypukl na tamní nejvyšší hoře Kilimandžáru. Píše to zpravodajský server BBC News. Oheň vzplál už v neděli, od té doby se ho snaží uhasit hasiči s pomocí několika stovek dobrovolníků.
 

"Je to těžší, než jsme si mysleli," připustil ministr přírody a turismu Hamisi Kigwangalla. Hašení požáru ztěžuje vysoká nadmořská výška, sucho, silný vítr i druh vegetace na místě. Hasiči a dobrovolníci navíc nemají dostatečně kvalitní vybavení.

Usnadnit hašení požáru, který se zatím dotklasi dvou procent rozlohy afrického masivu, mají právě letadla a helikoptéry, které zřejmě poskytnou tanzanské státní firmy.

Stále se přesně neví, proč požár na známé africké hoře vypuknul. V úterý ale mluvčí správy národních parků v Tanzanii, pod kterou spadá i Kilimandžáro, připustil možnost, že požár způsobilo ohřívání jídla ze strany turistů a horolezců.

Kilimandžáro je významnou africkou turistickou destinací. Cirka 6000 metrů vysokou horu každý rok zdolá na 50.000 tisíc turistů. První doložený výstup se uskutečnil 6. října 1889.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist