https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-jihlavske-zoo-prislo-v-1-pololeti-127-000-lidi-mene-nez-loni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do jihlavské zoo přišlo v 1. pololetí 127.000 lidí, méně než loni

4.7.2017 06:00 | JIHLAVA (ČTK)
Jihlavská zoo je nejpopulárnějším turistickým cílem Vysočiny, spravuje ji město. V prvním pololetí 2016 si její expozice s exotickými zvířaty v údolí řeky Jihlávky prohlédlo 132.000 lidí, o rok dříve ve stejné době ale jen něco přes 104.000. Za celý minulý rok pak bylo prodáno rekordních 334.543 vstupenek.
Jihlavská zoo je nejpopulárnějším turistickým cílem Vysočiny, spravuje ji město. V prvním pololetí 2016 si její expozice s exotickými zvířaty v údolí řeky Jihlávky prohlédlo 132.000 lidí, o rok dříve ve stejné době ale jen něco přes 104.000. Za celý minulý rok pak bylo prodáno rekordních 334.543 vstupenek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Branami zoologické zahrady v Jihlavě prošlo letos za prvních šest měsíců mírně přes 127.000 lidí. V porovnání posledních let to je nadprůměrný výsledek, loňskou rekordní návštěvnost ale nepřekonal. Počty prodaných vstupenek jsou zatím nižší přibližně o 5000, slabší byly letošní leden a únor, sdělil včera mluvčí zoo Martin Maláč.
 

Zkraje minulého roku zahradě pomáhal i zájem o tehdy čerstvě otevřený tropický pavilon. Ve zbývajících měsících tohoto roku je zatím návštěvnost s loňskem porovnatelná. "Například letošní a loňský červen měly shodně zhruba 39.000 návštěvníků," uvedl Maláč.

Jihlavská zoo je nejpopulárnějším turistickým cílem Vysočiny, spravuje ji město. V prvním pololetí 2016 si její expozice s exotickými zvířaty v údolí řeky Jihlávky prohlédlo 132.000 lidí, o rok dříve ve stejné době ale jen něco přes 104.000. Za celý minulý rok pak bylo prodáno rekordních 334.543 vstupenek, hranici 300.000 zoologická zahrada překonala poprvé za šest desetiletí své existence.

O letních prázdninách čeká na návštěvníky zahrady bohatý doprovodný program. Kupříkladu v pátek pokřtí malou zebru zpěvák Marek Ztracený, příští neděli v areálu vystoupí taneční skupina Iyasa ze Zimbabwe. Denně se koná komentované krmení zvířat.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist