https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-ostravy-dorazila-vystava-za-zachranu-reky-opavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Ostravy dorazila výstava Za záchranu řeky Opavy

22.5.2002 11:49 | OSTRAVA (ČIA)
Do středy 29. května potrvá v Ostravě putovní výstava Za záchranu řeky Opavy, kterou sdružení Arnika zahájí dnes v 17 hodin společně s besedou ke kampani za záchranu řeky. "Návštěvníci v Ostravě dostávají příležitost dozvědět se o příčinách vzniku povodní a možnostech ochrany před nimi," přiblížila téma výstavy Lenka Daňhelová z ostravské Arniky.
 

Lidé se seznámí také s problémy obce Nové Heřmínovy na Bruntálsku, které hrozí zánik kvůli výstavbě nové přehradní nádrže jako ochrany proti povodním. Členové sdružení Arnika a ochránci přírody tvrdí, že výstavba nové přehrady protipovodňovou ochranu v povodí řeky Opavy komplexně neřeší. "Výstava lidem přibližuje i jiná, než ryze technická opatření," doplnila Daňhelová. Obyvatelé Nových Heřmínov a okolních obcí a zástupci neziskových organizacích vytvořili nedávno sdružení Voda v krajině, které usiluje o zpracování studie alternativních protipovodňových opatření a následně o jejich realizaci.

Výstava zachycuje průběh povodní na Opavě v roce 1997 a ukazuje, jak člověk přispěl k jejímu ničivému průběhu regulacemi, napřimováním toků, zástavbou říčních niv i špatným hospodařením v lesích.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist