https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prazske-zoo-muze-denne-prijit-o-6-tisic-lidi-vice-nez-dosud
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do pražské zoo může denně přijít o 6 tisíc lidí více než dosud

4.6.2020 00:44 | PRAHA (ČTK)
Ďábel medvědovitý, takzvaný tasmánský čert, v ZOO Praha.
Ďábel medvědovitý, takzvaný tasmánský čert, v ZOO Praha.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Praha
Pražskou zoologickou zahradu bude moci od čtvrtka 4. června 2020 navštívit díky dalšímu rozvolnění opatření proti šíření koronaviru denně 14 500 lidí. Dosavadní limit byl 8500 lidí. Navýšení počtu návštěvníků zoologických a botanických zahrad či arboret vláda původně plánovala spolu s další vlnou uvolňování restrikcí od pondělí, po dohodě s epidemiology jej ale o čtyři dny uspíšila. Maximální kapacita se zvedne ze 150 na 250 lidí na hektar.
 

Zoologická zahrada věří, že se tak nebude opakovat situace z uplynulé soboty, kdy denní kapacity dosáhla už hodinu po poledni, a musela proto zavřít. V tento den zahrada ale otevřela pro veřejnost novou expozici Darwinův kráter.

Ředitel Miroslav Bobek i přes zvýšení denní kapacity zahrady doporučuje lidem, aby zejména o víkendech a při pěkném počasí sledovali web nebo facebook zoo, kde najdou i informace o aktuálním počtu návštěvníků. "Nový denní limit je pro nás ale vysoko nad 14 000 návštěvníků a tolik jich přichází opravdu jen výjimečně," doplnil ředitel.

O navýšení limitu návštěvníků zoologických a botanických zahrad již od čtvrtka informoval v úterý večer na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Jeho urychlení, na kterém se dohodl s epidemiologickou skupinou, odůvodnil mimo jiné tím, aby zdravotníci, hasiči a policisté měli možnost navštívit pražskou zoo jako poděkování za práci v době koronavirové krize po celý červen za symbolickou korunu.

V případě, že se nezhorší epidemiologická situace, vláda plánuje od poloviny června zrušit limit pro zoologické a botanické zahrady úplně.

Od příštího pondělí se budou moci konat akce pro až 500 lidí, na koupalištích se nemusí nosit roušky a návštěvníci divadel, kin či koncertů už mohou obsadit všechny sedačky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist