https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prazskych-ulic-opet-vyjede-vanocne-ozdobeny-popelarsky-vuz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do pražských ulic opět vyjede vánočně ozdobený popelářský vůz

3.12.2023 22:44 | PRAHA (ČTK)
Do pražských ulic v prosinci opět vyjede vánočně ozdobený popelářský vůz. Jeho trasa povede kolem Pražského hradu, Hradčan, Starého Města nebo Malé Strany. K vidění v ulicích bude do přelomu roku, informoval mluvčí Pražských služeb (PSAS) Alexandr Komarnický. V terénu bude vůz vždy od 19:00.
 

Ozdobený popelářský vůz přezdívaný vánoční kukačka budou moci Pražané vidět především v centru města. "V posledních letech se tato místa skvěle osvědčila," uvedl Komarnický. "Sváteční kukačka bude navíc v terénu vždy během večerní směny od 19 hodin. To už je tma, tím pádem naše hvězda krásně vynikne," dodal. K vidění bude vůz i mimo centrum, když poveze náklad do spalovny v Malešicích, kam se vozí směsný odpad.

Podle Komarnického byly v loňském roce na "vánoční kukačku" pozitivní ohlasy, proto se PSAS rozhodly ji letos vypravit znovu. "V uplynulých dvou letech budila naše sváteční technika velkou pozornost. Lidé si ji fotili, natáčeli, označovali na sociálních sítích a měli z ní skutečně radost," uvedl. Pražské služby však zároveň připomínají, aby lidé respektovali, že jde o pracovní stroj, který je v terénu kvůli výkonu služby. Důležité je proto podle nich dodržovat bezpečný odstup.

V době kolem svátků je podle Komarnického svoz odpadu pravidelně intenzivnější. Denně se po Praze pohybuje více než 100 popelářských vozů s více než 300 pracovníky Pražských služeb. Jedna trasa měří v průměru 75 kilometrů. "Vánoční kukačka" vyjela do ulic poprvé v roce 2021.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist