https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prazskych-ulic-opet-vyjel-vanocne-ozdobeny-popelarsky-vuz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do pražských ulic opět vyjel vánočně ozdobený popelářský vůz

29.11.2022 00:22 | PRAHA (ČTK)
Do pražských ulic opět vyjel vánočně ozdobený popelářský vůz. Jeho trasa vede přes Nové Město, Malou Stranu a Hradčany. K vidění v ulicích bude do přelomu roku, informoval mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Vůz podle něj poprvé vyjel během první adventní neděle.
 

Ozdobený popelářský vůz přezdívaný vánoční kukačka bude projíždět například ulicemi Karmelitská, Jindřišská nebo ulicí Na Kampě. "Vybrali jsme jednu z nejvíce fotogenických tras v Praze. Na svoz komunálního odpadu bude vůz vyrážet během večerní směny. Ta začíná v 19:00, kdy už je tma a ozdoby tak řádně vyniknou i na fotkách," uvedl Mana.

K vidění bude vůz i mimo centrum, když poveze náklad do spalovny v Malešicích, kam se vozí směsný odpad. "To se samozřejmě týká jen svozu směsného odpadu. Když vůz nasadíme na svoz toho tříděného, bude jeho trasa končit na třídicích linkách Pražských služeb," řekl Mana. Podle něj spousta lidí stále chybně věří, že obsah kontejnerů na tříděný odpad končí na stejném místě jako ten směsný.

Posádka vozu bude standardní, tedy řidič a tři popeláři. Podle Many byly v loňském roce na vánoční kukačku pozitivní ohlasy. "Budeme mít velkou radost, když Pražané opět budou spontánně fotit náš vánoční popelářský vůz a následně ho publikovat na své sociální sítě," dodal Mana.

Denně brázdí svozové trasy v hlavním městě více než 100 popelářských vozů. Jedna trasa měří v průměru 75 kilometrů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist