https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-prumysloveho-norilsku-zabloudila-vysilena-ledni-medvedice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do průmyslového Norilsku zabloudila vysílená lední medvědice Video

19.6.2019 01:02 (ČTK)
V průmyslovém Norilsku ležícím v severní části Sibiře se objevila vyhladovělá a vysílená lední medvědice, která urazila stovky kilometrů ze svého přirozeného prostředí v Arktidě.
V průmyslovém Norilsku ležícím v severní části Sibiře se objevila vyhladovělá a vysílená lední medvědice, která urazila stovky kilometrů ze svého přirozeného prostředí v Arktidě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V průmyslovém Norilsku ležícím v severní části Sibiře se objevila vyhladovělá a vysílená lední medvědice, která urazila stovky kilometrů ze svého přirozeného prostředí v Arktidě. Medvědice, která působí apaticky a je zřejmě nemocná, včera hodiny ležela na zemi na předměstí Norilsku a jen občas se zvedla a čenichala kolem sebe, zda nenajde potravu, napsala agentura Reuters.
 

Podle Olega Kraševského, místního odborníka na divoká zvířata, není jasné, proč šelma do města čítajícího asi 180.000 obyvatel zamířila. Tvrdí, že je možné, že se medvědice ztratila, protože zřejmě špatně vidí. Podle místních ochránců přírody se lední medvěd v Norilsku naposledy objevil před 40 lety.

Obyvatelé města známého zpracováním niklu si chodí medvědici fotografovat a policie se snaží, aby se k ní moc nepřibližovali.

V důsledku změny klimatu lední medvědi ztrácejí své přirozené životní prostředí v polárních oblastech a vydávají se za potravou na pevninu. Dostávají se tak častěji do obydlených oblastí a do styku s lidmi. Reuters připomíná, že úřady na ruském souostroví Nová země v Severním ledovém oceánu letos v únoru vyhlásily stav nouze poté, co se k lidským sídlům stáhl velký počet ledních medvědů hledajících potravu.

Do Norilsku mají dnes dorazit odborníci, kteří rozhodnou, co se s medvědicí stane. Podle Kraševského zvíře působí dojmem, že je příliš slabé na to, aby se mohlo vrátit do volné přírody.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist