https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-stromovky-ci-na-vystaviste-lze-od-metra-dojit-novou-zkratkou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Stromovky či na Výstaviště lze od metra dojít novou zkratkou

5.8.2021 11:27 | PRAHA (ČTK)
Obnovená Královská obora Stromovka v Praze s vodními prvky.
Obnovená Královská obora Stromovka v Praze s vodními prvky.
Foto | Zdeňka Kováříková / Ekolist.cz
Návštěvníci Stromovky nebo Výstaviště v Praze 7 mohou využít od stanice metra C Nádraží Holešovice novou zkratku. Veřejný průchod vede areálem bývalé Pražské teplárenské podél trati z ulice Partyzánská k železničnímu podjezdu v ulici Za Elektrárnou. Otevřen bude denně od 07:00 do setmění, sdělila Terezie Stehlíková z kanceláře starosty Prahy 7. Na zpřístupnění cesty se radnice domluvila s firmou EP Real Estate, které areál patří.
 

"Nestává se často, že bychom v zastavěné části města mohli otevřít nový průchod, který vede příjemným a neokoukaným prostředím a zároveň zkracuje cestu z MHD na místa, kam denně míří stovky či tisíce lidí," uvedl starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).

Průchod vede od objektu Partyzánská 3 nedaleko stanice MHD Nádraží Holešovice podél trati k bočnímu vstupu do areálu Výstaviště. Této zkratky mohou využít například návštěvníci plaveckého bazénu, Malé sportovní haly, Křižíkovy fontány a dalších míst v blízkosti tohoto vstupu. Pokračovat lze také dále ulicí Za Elektrárnou až do Stromovky.

Nový průchod je otevřen celoročně od 07:00. Vzhledem k tomu, že není osvětlen, zavírat se bude dle roční doby před setměním. Starat se o něj bude správní a úklidová firma městské části 7U. Vlastník letos nechal osadit nové branky a plot a opravil rozbitý povrch cesty. "Je to součástí procesu, jímž by se měl celý tento dosud monofunkční brownfield postupně přetvořit v moderní polyfunkční prostor, který bude začleněn do městského života, od kterého byl dosud odtržen," dodal místopředseda představenstva EP Real Estate Jiří Nováček.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist