https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-uklidovych-akci-v-cr-se-letos-zapojil-rekordni-pocet-lidi
Dost bylo plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do úklidových akcí v ČR se letos zapojil rekordní počet lidí

5.12.2018 10:57 | PRAHA (ČTK)
Účastníci letos uklidili více než 2000 tun odpadů.
Účastníci letos uklidili více než 2000 tun odpadů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do úklidových akcí v České republice se letos zapojilo rekordních 134.584 dobrovolníků. Během 3295 akcí uklidili 2113 tun odpadů. V dnešní tiskové zprávě při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků to sdělili organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Příští rok se velká jarní úklidová akce uskuteční v sobotu 6. dubna, zájemci se mohou registrovat na webu www.uklidmecesko.cz.
 

Poprvé se do úklidů zapojilo více než 100.000 účastníků, a to již během jarní etapy. Loňský počet byl těsně pod touto hranicí, v roce 2015 to bylo něco přes 50.000 osob. K celkovým statistikám podle Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko přispělo připojení ČR k Celosvětovému úklidovému dni, který se konal 15. září a ve 158 zemích se k němu připojilo 15 milionů dobrovolníků.

Nadpoloviční většinu dobrovolníků úklidů v Česku tvořila mládež do 18 let. "Jedině osvěta v této věkové skupině může docílit, aby úklidových akcí v budoucnu nebylo vůbec zapotřebí, byť je to budoucnost zatím hodně vzdálená," uvedl Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

Účastníci letos poprvé uklidili více než 2000 tun odpadů. Jako příklady dobré praxe zmínila Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody akci učitelky z Benešova, jež se svými středoškoláky odklidila během jednoho dne černou skládku s 9,5 tuny odpadu. Na řece Jizeře se na podzim 5000 dobrovolníků zúčastnilo úklidu celého toku.

Z 3295 akcí jich 1202 uspořádaly spolky a organizace, 723 jednotlivci, 701 úklidů bylo obecních, 514 školních a 155 firemních.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist