https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-washingtonu-se-po-tydnu-vratil-ekologicky-protest
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Washingtonu se po týdnu vrátil ekologický protest

2.5.2017 07:30 | WASHINGTON (ČTK)
Trumpova vláda zvažuje odstoupení od Pařížské dohody, v níž se více než 190 zemí světa včetně USA zavázalo k boji proti globálnímu oteplování. Trump rovněž navrhl značné škrty v rozpočtu Agentury pro ochranu životního prostředí. / ilustrační foto
Trumpova vláda zvažuje odstoupení od Pařížské dohody, v níž se více než 190 zemí světa včetně USA zavázalo k boji proti globálnímu oteplování. Trump rovněž navrhl značné škrty v rozpočtu Agentury pro ochranu životního prostředí. / ilustrační foto
Druhou sobotu po sobě procházeli ulicemi Washingtonu lidé protestující proti postoji amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči životnímu prostředí. V den, kdy Trump slaví prvních 100 dní v úřadě, ho protestující vyzývali, aby podpořil politiku svého předchůdce Baracka Obamy k zastavení klimatických změn. Informovala o tom agentura Reuters.
 

Terčem kritiky demonstrantů jsou škrty, jimiž chce Trump omezit výdaje na vědecké bádání a na ochranu životního prostředí. Do ulic vyšli s hesly, jako: "Planeta má přednost před ziskem."

"Povstaneme a dáme jim vědět, že už nechceme sledovat, jak naše děti umírají na astma," řekl na tiskové konferenci před protestním pochodem reverend Leo Woodberry. "Už máme dost lidí umírajících na rakovinu kvůli uhelným kalištím. Už máme dost stoupání hladiny oceánů."

Trumpova vláda zvažuje odstoupení od Pařížské dohody, v níž se více než 190 zemí světa včetně USA zavázalo k boji proti globálnímu oteplování. Trump rovněž navrhl značné škrty v rozpočtu Agentury pro ochranu životního prostředí. A během předvolební kampaně označil klimatické změny za mystifikaci.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist