https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobijeci-mista-pro-elektromobily-ve-strednich-cechach-pribyvaji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobíjecí místa pro elektromobily ve středních Čechách přibývají

29.5.2020 00:11 | KLADNO (ČTK)
V tuzemsku funguje přes 400 dobíjecích stanic od různých provozovatelů. / Ilustrační foto
V tuzemsku funguje přes 400 dobíjecích stanic od různých provozovatelů. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dobíjecí místa pro elektromobily ve středních Čechách přibývají, ČEZ v regionu nyní provozuje 19 dobíjecích míst s 28 stojany. Objem z nich odebrané elektřiny roste. V prvním čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl objem energie odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic Skupiny ČEZ o více než 54 procent na téměř 600.000 kWh, u středočeských dobíjecích stanic to bylo 67.552 kWh při téměř 4600 "tankováních". Informoval o tom v tiskové zprávě mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp.
 

V tuzemsku funguje přes 400 dobíjecích stanic od různých provozovatelů. Ve středních Čechách jsou rychlodobíjecí stanice společnosti ČEZ například v Berouně, v Kolíně, v Kladně nebo v Mladé Boleslavi. Nejnovější přibyla v dubnu v Rakovníku. Další provozují třeba společnosti Ško-Energo, E.ON nebo PRE. Celkem jich je přibližně pět desítek.

"Počet elektromobilů v České republice překonal hranici 3500, když jen za první tři měsíce letošního roku přibylo hodně přes 800 e-aut. Je jasné, že poptávku po veřejném dobíjení dynamicky rostoucího počtu vozů dnes už plně zvládnou pokrýt jen lokality se dvěma a více stojany. Právě se na takové lokality budeme chtít cíleně zaměřovat," uvedl Tomáš Chmelík z útvaru ČEZ čisté technologie. Do konce roku by podle něj společnost chtěla překonat hranici 250 stanic ve své síti.

Síť veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ začala vznikat v roce 2012. Za loňský rok u nich načerpaly elektromobily celkem 1,963.523 kWh elektřiny, což je ekvivalent 54.542 plných dobití elektromobilu střední třídy s kapacitou baterie 36 kWh. Meziročně se jednalo nárůst 105 procent.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist