https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobris-na-pribramsku-rozsiruje-za-deset-milionu-sberny-dvur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobříš na Příbramsku rozšiřuje za deset milionů sběrný dvůr

29.6.2017 04:00 | DOBŘÍŠ (ČTK)
Dobříš na Příbramsku rozšiřuje sběrný dvůr v ulici Na Chmelnici. Rekonstrukce vyjde na deset milionů korun, většinu nákladů by měla pokrýt dotace z Evropské unie. Po zahájení prací na konci května se ale objevily problémy, které možná konečnou cenu navýší, řekl včera novinářům starosta Stanislav Vacek (STAN).
 

Ukázalo se, že dešťová kanalizace v areálu je v havarijním stavu a podobně je na tom zařízení, které brání úniku případných ropných látek. "Na tom se teď pracuje, je to neplánovaná záležitost. Kamerové zkoušky zjišťují, v jakém rozsahu to poškození je," uvedl starosta. Podle něj zřejmě půjde o vícepráce, které se promítnou do celkových nákladů.

V areálu mají být do konce srpna zrekonstruovány asfaltové plochy a postavena opěrná zeď. Dvůr se dočká také nových kontejnerů a oplocení. "Sběrný dvůr je hojně využíván a stavební úpravy zlepší komfort a rozšíří možnosti třídění separovatelných složek komunálního odpadu," uvedl Vacek.

Ve sběrném dvoře je možné odložit například komunální, nebezpečný nebo objemný odpad. Podobné areály budují a vylepšují i další města, cílem je hlavně bojovat proti nelegálním skládkám a tím chránit životní prostředí.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist