https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobris-planuje-rozsahlou-obnovu-mestske-zelene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobříš plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně

24.1.2017 15:00 | DOBŘÍŠ (ČTK)
Rozsáhlejší obnova zeleně se ve městě naposledy prováděla v druhé polovině 90. let minulého století.
Rozsáhlejší obnova zeleně se ve městě naposledy prováděla v druhé polovině 90. let minulého století.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dobříš na Příbramsku plánuje rozsáhlou obnovu městské zeleně. Náklady jsou odhadovány na 12 milionů korun, město chce na akci získat dotaci od Státního fondu životního prostředí, řekl ČTK starosta Stanislav Vacek (STAN).
 

Projekt by se měl týkat sídlišť Větrník, Hornická a Jáchymovská, parku a hřiště u ulice J. Wolkera, oblasti kolem polikliniky, zimního stadionu a domova důchodců nebo ulic Rukavičkářské, Plukovníka B. Petroviče a Družstevní. "Byl zpracován projekt revitalizace a chceme požádat o dotaci," uvedl starosta.

Rozsáhlejší obnova zeleně se ve městě naposledy prováděla v druhé polovině 90. let minulého století. "Od té doby se tady nic většího z hlediska zeleně neodehrálo," podotkl Vacek.

Zdůraznil, že cílem není vykácet stromy, ale obnovit a oživit zanedbaná místa a zeleň celkově zlepšit. "V Dobříši zeleň vždycky hrála významnou roli a stalo se také to, že v některých lokalitách města si lidé živelně vysázeli různé druhy stromů, keřů, různých dřevin, které se z hlediska druhové sklady do těch lokalit nehodí," dodal.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
khj hj
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist