https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-na-vysocine-posbirali-odpadky-kolem-2850-km-silnic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci na Vysočině posbírali odpadky kolem 2850 km silnic

12.5.2017 08:29 | JIHLAVA (ČTK)
Na Vysočině dobrovolníci během letošního jara posbírali odpadky kolem 2850 kilometrů silnic.
Na Vysočině dobrovolníci během letošního jara posbírali odpadky kolem 2850 kilometrů silnic.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na Vysočině dobrovolníci během letošního jara posbírali odpadky kolem 2850 kilometrů silnic. Do jarního úklidu Čistá Vysočina organizovaného krajem se zapojilo více než 22.000 lidí. Účast byla srovnatelná s minulým rokem, ale uklidit se podařilo o 136 kilometrů silnic více. Informoval o tom radní kraje Martin Hyský (ČSSD).
 

Akce se konala devátým rokem. "Uklízeli jednotlivci, školy, obce, komerční firmy, sbory dobrovolných hasičů, ale například i turisté nebo rodinná centra," uvedl Hyský. Neodradilo je ani chladné dubnové počasí s občasným sněžením. Vyčištěno bylo rovněž více než 100 kilometrů říčních břehů Sázavy a Oslavy, dobrovolníci tam jezdili na loďkách.

Údaje o úsecích silnic, které se lidé rozhodnou uklidit, zaznamenávají pomocí aplikace GIS do mapy. Nejvíc silničních příkopů podle těchto údajů dobrovolníci zbavili odpadků na Havlíčkobrodsku a na Žďársku, v každém z těchto okresů prošli okolo 685 kilometrů silnic. Nejméně, necelých 350 kilometrů komunikací, bylo vyčištěno na Pelhřimovsku. Posbírané odpadky nechávali sběrači v pytlích u silnic, odvážejí je krajští silničáři. Jejich celkové množství ještě není známo. Před rokem svezli přes 100 tun odpadu.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist