https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-s-pilami-pokaceli-v-obcich-zasazenych-bouremi-desitky-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci s pilami pokáceli v obcích zasažených bouřemi desítky stromů

27.6.2021 15:55 | BRNO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Desítky stromů pokáceli dobrovolníci, kteří s motorovými pilami přijeli pomoct do obcí na Břeclavsku a Hodonínsku zasažených čtvrtečními bouřemi. ČTK to řekl dobrovolník z Krumvíře na Břeclavsku. Bouře poničily 1200 domů, auta, ale také zeleň. Část stromů spadla na domy, některé na silnice.
 

Muž pracuje jako arborista, který se stará o dřeviny. Proto po bouřkách neváhal a přijel pomoct. "Už jsme pokáceli desítky stromů. Jsou to takové, které hrozí nebezpečím pádu nebo už je nejde zachránit," řekl. Uklízet poničené stromy přijel i další muž z Kyjova.

Dobrovolníci se zapojují do různých činností. Někteří jen přivezli materiál, jiní zase hmotnou pomoc, někteří uklízejí sutiny, další se zapojují do prací na nových střechách. Dobrovolníci ale také nosí nápoje a potraviny například policistům, hasičům nebo záchranářům.

Bouřky nejvíce zasáhly Moravskou Novou Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. Z 1200 poškozených domů bude nejméně 70 strženo. O život přišlo pět lidí, desítky utrpěly zranění při bouřkách a desítky dalších záchranáři ošetřili při pracích na poškozených domech.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist