https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dobrovolnici-v-dubnu-opet-vycisti-reku-sazavu-a-jeji-brehy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobrovolníci v dubnu opět vyčistí řeku Sázavu a její břehy

4.3.2017 11:00 | SÁZAVA (ČTK)
S úklidem více než 200 kilometrů řeky a jejích přítoků loni pomáhalo téměř 3000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 30 tun odpadků. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.
S úklidem více než 200 kilometrů řeky a jejích přítoků loni pomáhalo téměř 3000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 30 tun odpadků. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.
Dobrovolníci budou opět čistit břehy řeky Sázavy a jejích přítoků. Dvanáctý ročník akce Čistá řeka Sázava vyvrcholí velkou úklidovou akcí od 7. do 9. dubna. Dobrovolníci při ní vyčistí břehy Sázavy prakticky od pramene po soutok s Vltavou, sdělila to ve čtvrtek Jaroslava Tůmová z obecně prospěšné společnosti Posázaví.
 

V režii Posázaví se bude uklízet zhruba devadesátikilometrový úsek mezi Kácovem a Pikovicemi. "Dobrovolníci se mohou hlásit už teď prostřednictvím online formuláře na stránkách www.cistarekasazava.cz. Vyzýváme zejména naše skalní příznivce, aby nám přišli pomoct, protože u řeky je potřeba zlikvidovat ještě několik černých skládek," uvedla manažerka projektu Denisa Cibulková.

Podeváté se připojí také spolek Lípa pro venkov, pod jehož vedením budou dobrovolníci od 7. do 9. dubna uklízet úsek z Chřenovic do Kácova. "Letos bychom chtěli akci posunout dál, proto jsme připravili projekt Ukliďme Kutnohorsko 2017 a vyzvali obce a školy, aby se zapojily do úklidu na svém území," uvedl manažer Lípy pro venkov Radek Tvrdík.

Mezi Chřenovicemi a Havlíčkovým Brodem organizuje úklid společnost Královská stezka, uklízet se tam bude od 3. do 8. dubna. V pracovních dnech se úklidu ujmou školy z Havlíčkova Brodu, Světlé nad Sázavou, Ledče nad Sázavou a obce Okrouhlice, běžně to bývá kolem 450 žáků. V sobotu chodí čistit dobrovolníci z řad veřejnosti.

Počtvrté se bude uklízet okolí Sázavy už od pramene, tedy od velkého Dářka po Havlíčkův Brod, respektive mezi obcemi Polnička a Pohled. Akci, která se koná od 6. do 9. dubna, organizuje společnost Havlíčkův kraj.

Čistá řeka Sázava je nekomerční aktivitou financovanou z dotací od obcí, z příspěvku sponzorů a dalších dárců. V prvních ročnících se řeka uklízela mezi městem Sázava a Pikovicemi, v současnosti se už čistí napříč dvěma kraji, Středočeským a Vysočinou. S úklidem více než 200 kilometrů řeky a jejích přítoků loni pomáhalo téměř 3000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 30 tun odpadků. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist