https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dodavka-se-na-jihu-rakouska-srazila-s-medvedem-zvire-zahynulo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dodávka se na jihu Rakouska srazila s medvědem, zvíře zahynulo

30.10.2017 16:12 | PRAHA (ČTK)
Policisté na jihu Rakouska dnes museli vyšetřovat neobvyklou dopravní nehodu - nedaleko italských hranic v noci dodávka srazila medvěda. Velká šelma, kterých v oblasti žije jen asi 20, po srážce zahynula, informovala agentura APA.
 

Dodávka rozvážející denní tisk se s medvědem, který vběhl do vozovky, srazila ještě za tmy nedaleko obce Feistritz an der Gail ve spolkové zemi Korutany. Dvaadvacetiletý řidič vozu nestihl včas zabrzdit a zvíře srazil. Dodávka je vážně poškozená, jejímu řidiči se ale nic nestalo.

Starší samec medvěda po srážce z místa nehody odběhl. Zpočátku se jej nepodařilo dohledat, neboť po něm nezůstala žádná krevní stopa. Dopoledne ale policisté našli šelmu mrtvou.

V oblasti rakouské spolkové země Korutany, severního Slovinska a italského autonomního kraje Furlansko-Julské Benátky žijí podle odborníků jen zhruba dvě desítky medvědů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist