https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/domacnosti-s-nizkym-prijmem-v-usteckem-kraji-mohou-ziskat-dotaci-na-vymenu-kotlu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Domácnosti s nízkým příjmem v Ústeckém kraji mohou získat dotaci na výměnu kotlů

28.3.2022 01:28 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Ústecký kraj bude zajišťovat veškerou administrativu. Žádosti se budou podávat elektronicky.
Ústecký kraj bude zajišťovat veškerou administrativu. Žádosti se budou podávat elektronicky.
Ústecký kraj bude zřejmě od poloviny června přijímat žádosti o dotace na výměnu starých kotlů. Dostat příspěvek na pořízení nového tepelného zdroje budou moci domácnosti s nízkými příjmy. Z programu ministerstva životního prostředí dostane samospráva v první fázi přes 80 milionů korun, za což lze podle předpokladů vyměnit 646 tepelných zdrojů. Zapojení do programu schválili krajští radní, informoval média hejtman Jan Schiller (ANO).
 

Zdroje tepla 1. a 2. emisní třídy na pevná paliva s ručním přikládáním nebude možné od 1. září používat. Získat dotaci lidé z nízkopříjmové skupiny mohou, pokud je vymění za tepelné čerpadlo, kotel na biomasu nebo plynový kondenzační kotel. Podmínky a výše dotace budou teprve upřesněny.

Ústecký kraj bude zajišťovat veškerou administrativu. Žádosti se budou podávat elektronicky. Kraj předpokládá, že příjem žádostí začne 15. června. Pokud jich přijde více, než má kraj peněz na rozdělení, bude moci požádat o navýšení finančních prostředků z ministerstva.

Dotace na výměnu starých kotlů čerpají Severočeši od roku 2013. Nejprve se na ně skládal kraj s ministerstvem životního prostředí, později celou částku začal vyplácet stát. Zájem v prvních ročnících byl tak velký, že žadatelé před úřadem i spali.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist