https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dopravni-podnik-vypise-znovu-zrusenou-zakazku-na-udrzbu-zelene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dopravní podnik vypíše znovu zrušenou zakázku na údržbu zeleně

24.5.2017 12:59 | PRAHA (ČTK)
Pražský dopravní podnik (DPP) vypíše znovu zakázku na údržbu zeleně, kterou zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ilustrační snímek.
Pražský dopravní podnik (DPP) vypíše znovu zakázku na údržbu zeleně, kterou zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ilustrační snímek.
Pražský dopravní podnik (DPP) vypíše znovu zakázku na údržbu zeleně, kterou zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Nyní podnik bude hledat firmu, která do výběru vítěze tendru tyto služby pro DPP zajistí. Podle ÚOHS byla zakázka na čtyři roky s předpokládanou cenou 49 milionů korun vypsaná netransparentně.
 

"Veřejná zakázka bude vyhlášena opakovaně. V současné době probíhá poptávkové řízení na tuto službu. Smlouva, která bude uzavřena na základě poptávkového řízení, pokryje období do ukončení veřejné soutěže," uvedla Řehková.

Podle ÚOHS dopravní podnik v několika bodech nestanovil transparentně požadavky na způsob zpracování nabídkové ceny. Týkalo se to například položky na obnovu zničeného trávníku.

Dopravní podnik hlavního města Prahy zakázku vypsal loni. Vzhledem k její velikosti ji zveřejnil i ve věstníku Evropské unie. Podnik chce vybrat firmu, která pro něj bude zajišťovat komplexní údržbu zeleně, chemickou likvidaci plevele nebo odstraňování náletových dřevin. ÚOHS se případem zabýval na základě podnětu společnosti Elvostav.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist