https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dopravni-podniky-sesti-mest-si-rozdeli-1-2-miliardy-korun-z-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dopravní podniky šesti měst si rozdělí 1,2 miliardy korun z EU

14.2.2017 13:00 | PRAHA (ČTK)
Podle ředitele brněnského dopravního podniku Miloše Havránka město dotaci rozdělí na 44 kloubových a 16 standardních autobusů na CNG.
Podle ředitele brněnského dopravního podniku Miloše Havránka město dotaci rozdělí na 44 kloubových a 16 standardních autobusů na CNG.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Dopravní podnik města Brna
Dopravní podniky šesti českých měst si rozdělí 1,2 miliardy korun z evropských dotací na nákup ekologických vozidel. Nejvíce získá město Brno, které 411 milionů korun použije na 60 autobusů na stlačený zemní plyn (CNG). V tiskové zprávě o tom dnes informovalo Sdružení dopravních podniků ČR, které sdružuje provozovatele MHD v 19 krajských a dalších velkých městech. Peníze rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj z Integrovaného operačního programu (IROP).
 

Podle ředitele brněnského dopravního podniku Miloše Havránka město dotaci rozdělí na 44 kloubových a 16 standardních autobusů na CNG. S dotacemi uspěly i Hradec Králové (236 mil. Kč) a Pardubice (157 mil. Kč).

Podle pověřeného ředitele pardubického dopravního podniku Tomáše Pelikána by na obnovu trolejbusů a tramvají v Česku bylo potřeba celkem 17,3 miliardy korun. "Takový objem investic by do roku 2022 snížil průměrné stáří vozidel pod 12 let," uvedl.

Kromě ministerstva pro místní rozvoj má dotační titul, ze kterého mohou města čerpat i peníze na MHD, také ministerstvo dopravy. Čerpání peněz na stavby silnic a dálnic z tohoto programu přitom ohrožují změny procesu hodnocení dopadů staveb na životní prostředí (EIA). "Pro takový případ bychom uvítali realokaci finančních prostředků mezi dotačními programy tak, aby mohly být tyto prostředky využity k další obnově vozového parku," uvedl předseda Sdružení dopravních podniků ČR Michal Kraus.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
van mha
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist