https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dotaci-na-novy-kotel-dostane-v-pardubickem-kraji-dalsich-703-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dotaci na nový kotel dostane v Pardubickém kraji dalších 703 lidí

7.2.2017 09:00 | PARDUBICE (ČTK)
Cílem programu je pokles nečistot uvolňovaných do ovzduší z lokálního vytápění domácností.
Cílem programu je pokles nečistot uvolňovaných do ovzduší z lokálního vytápění domácností.
Pardubický kraj rozdělí v druhém kole žádostí o dotace na výměnu neekologických kotlů více než 80 milionů korun. Radní v pondělí potvrdili rozhodnutí o přidělení dotací 703 žadatelům, kteří splnili nezbytné podmínky pro její získání a zároveň svoji žádost zaregistrovali nejrychleji. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí hejtmanství Dominik Barták. Cílem programu je pokles nečistot uvolňovaných do ovzduší z lokálního vytápění domácností.
 

Během druhé výzvy bylo zaregistrováno 930 žádostí s celkovou požadovanou částkou přesahující 106 milionů korun. Čtyři nebyly nakonec vůbec hodnoceny, neboť je žadatelé stáhli, o dvou bude rozhodovat krajské zastupitelstvo.

"Nadále evidujeme 213 žadatelů, kteří sice vyhověli všem podmínkám, avšak jejich žádost byla zaregistrována po naplnění finančního limitu, který byl v rámci výzvy alokován. Tito žadatelé zůstávají v pořadníku a mohou dotaci získat, pokud některý z dalších žadatelů odstoupí od smlouvy," uvedla krajská radní pro evropské fondy, regionální rozvoj a inovace Hana Štěpánová (STAN).

Druhá výzva byla vyhlášena 26. srpna 2016, příjem žádostí byl zahájen 3. října 2016. Vzhledem k velkému zájmu žadatelů a k naplnění vyčleněných peněz byl příjem žádostí ukončen již v průběhu 4. října.

Pardubický kraj rozděloval peníze na výměnu kotlů podruhé. V prvním kole se mohli zájemci o dotaci ucházet vloni v lednu, za tři dny jich zaevidovali pracovníci úřadu 1049. Původně plánovaná částka 100 milionů korun byla zvýšena tak, aby došlo na všechny žadatele v první výzvě.

Výše podpory na jeden projekt se pohybuje mezi 70 a 85 procenty ceny podle lokality a typu pořizovaného kotle, maximálně však 127.500 korun. Nejvyšší dotaci mohli získat lidé v České Třebové, Holicích, Lanškrouně, Litomyšli, Moravské Třebové, Linharticích, Pardubicích, Svitavách a Jablonném nad Orlicí, kde je špatná emisní situace. Žadatelé musejí zároveň udělat aspoň jedno další energetické opatření, například zateplit část budovy či vyměnit nebo utěsnit okna nebo dveře, případně doložit, že energetickou náročnost budovy na kategorii úsporná už snížili.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
dos ver
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist