https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/drive-nepristupne-misto-lanskroun-promenil-na-stezku-pod-korunami-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dříve nepřístupné místo Lanškroun proměnil na stezku pod korunami stromů

10.7.2022 01:00 | LANŠKROUN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Město Lanškroun na Orlickoústecku otevřelo Stezku pod korunami stromů. Práce měly kvůli počasí zpoždění. Dříve zanedbané a nepřístupné místo podél Třešňoveckého potoka je revitalizované, řekl ČTK starosta Radim Vetchý (Lanškrounské fórum).
 

Stezka vede od Údolní ulice k Pivovarskému náměstí. Je tam mlatový chodník, nové lavičky, veřejné lampy a vysázené stromy. Kolem potoka je ocelové zábradlí s motivem koruny. U stezky by v budoucnu mohly být ještě dětské herní prvky. V příštím roce chce město vybudovat přes Třešňovecký potok lávku.

Trasa je součástí chystané spojnice mezi zámeckou zahradou a lanškrounskými rybníky. Město bude v jejím budování v dalších etapách pokračovat. V minulosti už Lanškroun revitalizoval zámeckou zahradu.

Práce na nové stezce stály dva miliony korun, dokončené měly být na podzim, ale kvůli počasí to nebylo možné stihnout. Město také čekalo na krajskou dotaci 300 000 korun, ale nedostalo ji.

"Tato realizace mě opravdu moc těší, protože všem otevřela prostor, který byl po celá desetiletí pro veřejnost uzavřený. Nabízí místo pro odpočinek u vodního toku a zároveň pod korunami stromů. Takových míst je v centru města opravdu málo," uvedl Vetchý. Před opravou tam byly staré sklady a chyběla zeleň. Město po odkoupení pozemků staré objekty odstranilo.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist