https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/drnholec-dostal-pokutu-za-vypousteni-necistene-odpadni-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Drnholec dostal pokutu za vypouštění nečištěné odpadní vody

8.10.2019 00:06 | DRNHOLEC (ČTK)
Městys Drnholec na Břeclavsku dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 100.00 korun za vypouštění nečištěné odpadní vody. Porušil tím vodní zákon, uvedla včera v tiskové zprávě zástupkyně tiskové mluvčí inspekce Jana Jandová. Pokuta je pravomocná. Starosta Drnholce se odmítl vyjádřit.
 

Kontrolu provedli inspektořil oni v červnu na základě podnětu. "V melioračním kanálu pod zámkem v místě vyústění staré kanalizace byla zjištěna voda šedohnědého zabarvení, zapáchající po splaškových vodách. Toto vypouštění nečištěných odpadních vod nebylo vodoprávním úřadem povoleno," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Brno Tomáš Augustin.

Starosta Drnholce Jan Ivičič (Pro Drnholec 2018) se k pokutě odmítl vyjádřit, řekl, že věc je složitější.

Při stanovení výše pokuty inspektoři přihlédli k tomu, že nešlo o nahodilou či havarijní situaci, které by nešlo zabránit. Pokuta byla navíc už třetí. "Už v letech 2010 a 2013 jsme městysu za obdobná zjištění uložili dvě pokuty, obě po 80.000 korunách. Šlo tedy o trvalý či opakující se stav," uvedl Augustin.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist